niedziela, 26 sierpnia 2012

Co w książce piszczy?

Z książkami jest jak z miłością albo się kocha albo nienawidzi  i nic w tym dziwnego nie wszyscy lubią czytać.
Ja zaliczam się do tych pierwszych, gdyż uwielbiam czytać jednakże rozumię tych co wolą się od nich trzymać z daleka, lub czytają jak muszą.
Spotkałam się nieraz z takimi opiniami że ten co siedzi w książkach to człowiek oczytany, mądry, choć nie jednym zdarza się w to wierzyć to uważam  że to bzdura, ile jest  ludzi co swoją wiedzą  i umiejętnościami  mogą zaskoczyć nie jednego oczytanego  w sprawach ziół,  grzybów, czy życia, a nie przeczytali żadnej książki?
Może to też wina szkoły że dzieci muszą czytać lektury co niektóre, nawet dorosłemu  nieraz ciężko pojąć o co w nich chodzi i tak pomału rodzi się niechęć do książki  oraz czytania .
Pamiętam mnie więcej z dwadzieścia lat temu zaczęła się moda na książki dołączane do różnych gazet   szczególnie wydania mini encyklopedii w formie wysyłkowej, które  w dobrym tonie było mieć  poukładane na regale w widocznym miejscu  z myślą że dzieciom się przydają lecz dzieciaki w dobie internetu wolą  wydanie wirtualne niż książkowe.
W  wakacje częstą formą czytania jest zaopatrzenie się w książkę która akurat jest  na  topie z poczytnym tytułem   i  targania jej wszędzie gdzie się da i udawania że  ją czytamy, każdy ma różne patenty   ale odrobina ciszy i czasu książce jest potrzebna .
Gdy wejdziemy , do księgarni  już zaczynają nas atakować reklamy,  która książka najbardziej poczytna  która modna,  bez przeczytania której  pozostaniemy,  głupcami, oczywiście sugestie są wskazane ale  moi mili kierujmy się tym co nam  pasuje .
Na łamach mojego bloga  prawdopodobnie w piątki, będzie książkowo i już dziś zacznę, krótko.
Kto czytał książkę Karen Blixen "Pożegnanie z Afryką" to zna też jej bliskiego przyjaciela Denys'a Finch Hattona, któremu jest poświęcona  książka, ZA BLISKO SŁOŃCA  z której możemy dowiedzieć się czegoś więcej o zażyłości która ich łączyła i nie tylko.
Książka w czytaniu  skomplikowana nie jest i możemy  z przyjemnością się zagłębić w jej lekturę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz